arrow-up.svg moon.svg

Video reklama – tavo galimybė

Tinkamai pasakojama istorija pagriebs Jūsų vartotojų akis tuomet, kai ji intriguojanti, aktuali ir kas svarbiausia –  vizuali. Reklama, kurioje pagrindiniai komponentai yra žvilgsnis, garsas ir emocija – neliks nepastebėta. Vaizdo klipai turi galią pravirkdyti, prajuokinti, skatinti mąstyti ir pastūmėti vartotoją ištarti – taip, man šio produkto reikia! Pranašaujama, kad šios reklamos rinka per metus paaugs net 21 procentu. Dėl to siūloma pagalvoti apie savo reklaminį filmuką, nes tai gera galimybė ir mažam verslui. Tačiau, kad išsipildytų lūkesčiai ir pozityvios reklamos rezultatų prognozės, prieš kuriant savo vaizdo klipą, būtina įsidėmėti, kokie veiksniai lemia sėkmę.

  1. Vartotojai migruoja ir taupo laiką. Pažvelgus į tipinį pirkėją, internete naršantis ar savo gyvenamojoje aplinkoje reklamas stebintis žmogus linkęs migruoti. Jis naudojasi kompiuteriu, planšete ir išmaniuoju telefonu, juda iš vieno tinklalapio į kitą, o kai išeina iš namų, susiduria su daugybe vizualios informacijos, kuri, dažniausiai, jo akis patraukia tik kelioms sekundėms. Atsižvelgiant į tai, nedera kurti ilgų it filmai reklamų. 15 ar 30 sekundžių video yra pakankamas patraukti, sudominti ir įtikinti internetine naršantį ar televiziją stebintį žmogų.
  2. Jei pusės minutės jūsų mintims išsakyti neužtenka? Kai reklama ilgesnė, pasistenkite bent savo prekės ženklą pademonstruoti jau apie trisdešimtą reklaminio klipo sekundę. Kitu atveju, didelė tikimybė, jog migruojančio vartotojo žvilgsnis tuo metu bus sukoncentruotas į konkurento siūlomą reklamą. Žmonės turinį skaito bei vaizdo įrašus peržiūri fragmentiškai, todėl sukoncentruoti dėmesį ilgesnį laiko tarpą darosi sunku. Nors teigiama, jog turėdamas laisvo laiko vartotojas reklamai gali skirti ir 3 minutes, tačiau žvelgiant į pasaulinius pavyzdžius, tokio ilgio reklamų pasitaiko retai, o jei reklama stebima telefone, planšetės ekrane ar netikėtai pamatoma važiuojant automobiliu, tikimybė, jog vaizdo klipas bus peržiūrėtas iki galo, žymiai sumažėja.
  3. Reklamoje pateikiama istorija turi būti turtinga emocijomis ir prasme. Socialiniuose tinkluose labiausiai dalijamasi komiškomis arba socialines problemas liečiančiomis reklamomis. Kaip turi atrodyti reklama? Pažvelkime, kokios reklamos pelno tarptautinius apdovanojimus. Dar praėjusių metų pabaigoje Lietuvos kino teatruose buvo rodomos festivalio „Kanų liūtai“ bronzos, sidabro ir aukso laimėtojos. Žinoma, dauguma jų sukurtos gerai žinomiems viso pasaulio prekės ženklams, tačiau vertinant bendras tendencijas, vaizdo reklamoje svarbiausia komiška, mūsų gyvenimams artima istorija, kūrybiškas žvilgsnis į produkto teikiamas vertes, netikėtas siužetas, kokybiškas ir nuotaiką atitinkantis garso takelis. Ekranuose matomos reklamos istorija turi iššaukti mūsų pojūčius, t.y. gera reklama skatina užuosti, girdėti, matyti, sukuria įspūdį lyg patys liečiame joje vaizduojamus paviršius. Tiesa, žiūrovai turi aiškiai suprasti, koks produktas yra reklamuojamas. Grįžtant prie apdovanojimus pelniusių reklamų, nemažai jų buvo socialinės reklamos. Todėl galima manyti, jog tokia vizualinės reklamos forma yra puikus būdas auklėti visuomenę, ypatingai jausnesnio amžiaus žmones, kurie daugiau laiko praleidžia prie skaitmeninių technologijų.
  4. Reklaminiai klipai, kaip ir kitas viešinimo turinys, turi būti planuojamas atsakingai. Svarbiausia nepamiršti savo reklamoje panaduoti vieną ar kelias pagrindinių vartotojo patraukimo strategijų. Galima rasti manančių, jog vartotojai linkę tapatintis su reklamose vaizduojamais personažais ir įsivaizduoja save geresnius nei yra iš tiesų. Todėl dėmesį dažnai patraukia reklamos, kuriose vaizduojami stiprūs, juokingi, sportiški ir kitaip, puikų gyvenimą demonstruojantys žmonės. Kita iš pardavimo taktikų – demonstruojama prabanga. Šis būdas apeliuoja į žmogaus norą būti turtingu ir mėgautis jam ne itin prieinamais produktais. Dažnai vaizdo reklamos stengiasi patraukti emociniu jautrumu. Jose kalbama apie meilę, šeimą, pagarbą, draugystę ir tokios reklamos yra artimos daugeliui vartotojų, nes primena apie jų gyvenimus, turimą šeimą ir pnš. Tiesa, didelis neatitikimas tarp produkto reklamoje demonstruojamų ir tikslinės auditorijos vertybių, gali iššaukti atmetimą, dėl to prieš imantis drąsių sprendimų, reikia atlikti reklaminio klipo testą ir pažiūrėti, kaip jį vertins jūsų tikslinė auditorija.
  5. Vaizdo reklama, kaip masalas, tačiau jo turinys turi kviesti žiūrovą susimąstyti ir imtis veiksmų. Kaip iššaukti reakciją? Reklamos pabaigoje pateikite nuorodą į internetinę svetainę, kvieskite prenumeruoti Jūsų tinklalapį arba apsilankyti parduotuvės vietose. Suderinus skaitmeninę vaizdo reklamą su reklaminiu skydeliu, galima tikėtis didesnio vartotojų įsitraukimo, nes paspaudus ant video pabaigoje atsirandančios aktyvios nuorodos į tinklalapį, vartotojai būtų automatiškai nukeliami į reklamoje vaizduojamo prekės ženklo norimą puslapį.
  6. Didžiausia klaida, kurią daro reklamos specialistai, tikėjimas, jog žmonės iš karto pamatę vaizdo įrašą ims pirkti jame vaizduojamus produktus. Ar patys kada nors taip darėte? O kiek reklamų pamatome per dieną? Atsakymai į šiuos klausimus byloja, jog regėdami didelius vaizdo reklamų srautus, mes neskubame įsigyti produktų. Reklaminis filmukas yra tik kabliukas, o derindami ją su kitomis priemonėmis primename apie pasiūlymus ir skatiname žmones užsukti į internetinę svetainę ar parduotuves, kuriose tikimės, jog reklamoje perduota emocija ir istorija bus iškeista į nemažą pinigų sumą.

Taigi, video reklama auga internetinėje erdvėje, televizijoje bei nemažą pinigų sumą kainuojančiuose išorinės reklamos ekranuose. Skirtingos žmonių charakteristikos lemia, jog patrauklus prekės ženklo, jo skelbiamų idėjų ar gaminamų produktų viešinimas gali būti priimtas pozityviai, nešališkai arba atmestas dėl žmogaus ir reklamoje teigiamo požiūrio neatitikimo. Tiesa ta, kad vaizdinė medžiaga ilgiau išsilaiko mūsų atmintyje, o jei ji artima mūsų patirčiai, lūkesčiams, netgi skatina įsigyti produktą.  Stambios įmonės šią reklamos formą naudoja kaip neišvengiamą būdą konkuruoti, o smulkiosioms tai gali būti puiki proga augti, tapti labiau žinomais.

«

»

Kiti pranešimai

2011-04-22

Išaugus aukso kainai verta parduoti nebemadingus papuošalus

Augančios aukso ir sidabro kainos vienus skatina investuoti, kitus – parduoti. Lietuvoje šiuo metu ... Skaityti daugiau →

Smegenims – augalinės kilmės riebalų rūgštys Omega

Ne vienas atliktas medicininis tyrimas konstatuoja, jog riebalų rūgštys Omega turi didelę įtaką ... Skaityti daugiau →

2016-10-03

Vytautas Švedas: „Čempionate kiekvienas spręs savo užduotis“

Iki Lietuvos ralio čempionato VII etapo „Rally Classic“, kuris vyks spalio 14-15 dienomis, Druskininkų-Lazdijų ... Skaityti daugiau →

2014-05-08

WRC komandos: Volkswagen motorsport

Artėjant birželio 27 dienai, kai Lietuvoje, Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape, išvysime geriausius ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×