arrow-up.svg moon.svg

Pirmadienį buvo minima Pasaulinė diena be tabako

Pirmadienį Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, Valstybinis psichikos sveikatos centras ir Visuomenės sveikatos biurai kartu su studentais bei moksleiviais akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“, skirtos rūkančioms moterims, metu išdalino 3 000 gyvų ir 10 000 popierinių gėlių. Akcija buvo įgyvendinama visoje Lietuvoje.

Apie rūkymo žalą susimąstyti savo rūkančias mamas bei močiutes moksleiviai kvietė, įteikdami joms popierines gėles. Padedant Visuomenės sveikatos biurams įvairiuose miestuose ir miesteliuose popierines gėles moksleiviai dalino, ragindami moteris pradėti rūpintis savo sveikata. „Statistiniai duomenys rodo, jog 90 procentų rūkančiųjų norėtų mesti rūkyti, tačiau iš tiesų meta vos keli procentai. Pirmasis ir vienas iš svarbiausių žingsnių — problemos identifikavimas. Tad šia akcija siekėme, kad moterys bent susimąstytų apie žalingą įprotį“, — kalbėjo akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“ organizatoriai.

Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje organizatorių iniciatyvą palaikantys studentai moterims padovanojo 3 000 gyvų gėlių. Akcijos metu moters ar merginos su cigarete buvo prašoma išmesti nuorūką, o už tai jai buvo įteikiama gėlė, primenama, kad gegužės 31 diena — Pasaulinė diena be tabako. Kaip teigė gėles daliję studentai, moterys noriai sutiko užgesinti cigaretę ir prisipažindavo, siekiančios atsikratyti šio pomėgio. „Iš tiesų sulaukėme itin teigiamos praeivių reakcijos. Į indelius buvo metamos ne tik nuorūkos, bet ir pilni cigarečių pakeliai. Teigiamai akciją įvertino ir Lietuvoje gerai žinomi Leonardas Pobedonoscevas, Asta Pilypaitė, Povilas Meškėla, Veronika Povilionienė. Jiems buvo įteiktos gėlės už tai, kad nerūkė „, — besidžiaugdami akcijos sėkme kalbėjo organizatoriai.

Akcijos organizatoriai tvirtino, jog rūkymas iš tiesų opi problema, tarsi plintanti epidemija, kurią reikia stabdyti. Noras atkreipti visuomenės dėmesį į vis ryškėjančią rūkymo tendenciją skatina imtis priemonių. Ši akcija, pasak organizatorių, — vienas iš kovos prieš rūkymą būdų. „Labai džiugu, kad užgesindamos cigaretę, moterys pasižadėjo nerūkyti bent šią dieną bei paskatino tą padaryti ir kitas moteris“, — tikino akcijos organizatoriai.

Akcijos metu surinktos nuorūkos buvo utilizuotos. Akciją organizavo Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, Valstybinis psichikos pagalbos centras. Akcijos partneris — Visuomenės sveikatos biurai. Akcijos mecenatas — „EXsmoker.lt“.

«

»

Kiti pranešimai

2013-10-03

„Rally Classic” Druskininkai 2013 jau rytoj drebins Dzūkiją!

Finalinis Lietuvos ralio čempionato etapas „Rally Classic“ startuoja jau rytoj. Ralio žiūrovai trasose išvys 45 ekipažus… Plačiau

2014-09-05

„Rally Classic“ sugrįžta į Druskininkų miesto gatves

Kaip ir kiekvienais metais, spalio 3-4 dienomis, Lietuvos nacionalinį ralio čempionatą ir Baltarusijos išvažiuojamąjį etapą užbaigs… Plačiau

2015-07-10

Įpusėjus LARČ sezonui – pirmauja V. Švedas

Jubiliejinis 25-asis Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) ralio sezonas įsibėgėja. Po pasibaigusio „Žemaitijos“ ralio, bendroje įskaitoje… Plačiau

2013-09-13

Suomiai vis giliau įleidžia šaknis Lietuvoje

Skandinavijos šalių investicijos, pasibaigus krizei, grįžta į Baltijos regioną. Šias tendencijas pagrindžia jau metus trunkantis Lietuvoje… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku