arrow-up.svg moon.svg

Krizė?..

2011-01-27 Kas aktualu

„Vyriausybė žada griežtinti krizės planą“, „Kas žingsnis – artėjančios krizės ženklai“, „Nedarbas sparčiai didėja“, „Lietuvoje bankrotų skaičius išaugo 51,6 proc. “ ir pan. O kur Kalėdos? Šventinė nuotaika? Nors kruopelė gerumo, šilumos ir optimizmo? Tik patarimai, kaip įveikti krizę, įvairiausi jos pavidalai, įsikūnijimai ir apibūdinimai.

Krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė, krizė… KRIZĖ…

Pradeda skambėti kaip rusiškas keiksmažodis ar kaip įkyrėjusi per radiją transliuojama „prasminga“, „ritminga“ blondinės ir „reperio” daina, tai lyg už kiekvieno kampo tykojanti piktoji šmėkla, giltinė su dalgiu. Be abejo, suprantama tai, kad, rašoma, kalbama, galvojama, mąstoma, diskutuojama, informuojama ir t.t. apie tai, kas aktualu. Kita vertus, ar ta pati žinia nebukina?

Dabartinė situacija Lietuvoje truputėlį primena G. Orwell romane „1984-ieji“ vaizduojamą absurdišką pasaulį. Didžiulis kiekis tos pačios informacijos, baimė, psichologinis spaudimas… žmogus, gaudamas begalinį srautą žinių, nebespėja kritiškai mąstyti ir tampa lengvai pažeidžiamas. Sėjama panika tampa viena iš manipuliacijos priemonių.

Be abejo, tai puiki ir pasiteisinimo priežastis: „Skelbiu bankrotą, nes krizė“, „Kadangi krizė, tenka atleisti didelę dalį darbuotojų“, „Paslaugų atsisakome dėl šalyje vyraujančios krizės“ ir pan. Suprantama, tai yra ne mažai tiesos, tačiau ar tik nepradedama piktnaudžiauti šiomis frazėmis?

Problemas reikia spręsti ir spręsti racionaliai, pagrįstai, kritiškai vertinant situaciją ir tariantis su kitais specialistais. Visuomenė turi teisę žinoti realią padėtį Lietuvoje. Vertėtų nepamiršti ir to, kad jai reikia palaikymo, nors truputį optimizmo. Žiniasklaida tą gali, tereikia parodyti nors truputį gerumo, ei, juk Kalėdos!..

Įdomu!

Mūsų komanda padarė mini tyrimą. Nusprendėme paskaičiuoti, kaip dažnai didieji portalai savo straipsnių antraštėse vartoja žodžius „krizė“, „bankrotas“, „nedarbas“. Tyrimo laikotarpis – 2008 metų gruodžio mėnesio 1 – 14 dienos. Metodas pats paprasčiausias: į portalų skiltį „paieška“ įvedinėjome žodžius ir skaičiavome antraštes, kuriose yra „krizė“, „bankrotas“, „nedarbas“ (į turinį nesigilinome, tekstų su šiais žodžiais be galo daug, teko mažinti apimtis iki antraščių). Deja, kai vykdėme tyrimą, portalų „Vilniaus diena”, „Kauno diena” paieškų sistema neveikė.

Štai ir gauti rezultatai:

Rezultatų nekomentuosime, išvadų nepateiksime ir neapibendrinsime, kadangi daugelis iš mūsų ir patys geba kritiškai vertinti.

«

»

Kiti pranešimai

2013-08-01

Pajūryje auga nekilnojamojo turto paklausa

Įsibėgėjus vasarai ir vis daugiau žmonių plūstant prie jūros, nekilnojamojo turto ekspertai teigia, ... Skaityti daugiau →

2011-12-02

Blusų kelias į mūsų namus – faktai ir mitai

Dar Biblijoje minimi ir nuo neatmenamų laikų žmogaus gyvenimą lydintys kraujasiurbiai – blusos, ... Skaityti daugiau →

2011-08-31

Vanduo gerina fiziologines funkcijas

60–70 proc. žmogaus organizmo sudaro vanduo, padedantis palaikyti pastovią druskų apykaitą, palengvinti ... Skaityti daugiau →

2015-09-03

6 žmonių psichologijos paslaptys paveikiančios jo apsisprendimą.

Dauguma įmonių žino, kad pirmoji taisyklė norint užmegzti tvirtą ryšį su vartotoju yra jo pažinimas. ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×