arrow-up.svg moon.svg

Ko viešųjų ryšių specialistai gali pasimokyti iš populiaraus serialo „House of Cards”

2016-01-07 Kas aktualu

„House of Cards” šiuo metu bene žiūrimiausias „Netflix” sukurtas serialas. kurį žiūrint ne tik galime atsipalaiduoti vakarais po darbų, bet ir pasimokyti apie šių dienų viešąją komunikaciją. Štai įžvalgos, kurias Prdaily.com išrnko iš šio serijalo:

1. „Šiomis dienomis, kai kalbiesi su vienu žmogumi, iš tiesų kalbiesi su tūkstančiais“, – Zoe Barnes, pirmas sezonas, ketvira serija.

Skaitmeniniame amžiuje reikia nuolatos turėti minty, kad tai, kas yra sakoma, gali būti įrašinėjama. Kameros mobiliuosiuose telefonuose, socialinių medijų klaidos ir programišių įsilaužimai yra kasdienybė, į viešumą patekęs turinys gali tapti skandalingu.

Taigi būkite mandagūs visiems, neapkalbinėkite, galvokite, prieš sakydami. Ir atsiprašykite, kai padarote klaidą.

2. „Atkreipkite dėmesį į tai, kas parašyta smulkiu šriftu“, –  Frankas Underwoodas, antras sezonas, trečia serija.

Velnias slypi detalėse. Skaitykite, skaitykite dar kartą, skaitykite tarp eilučių, kai ruošiatės interviu su žiniasklaida, viešiems pranešimams, susitarimams.

3. „Aš neprieštarauju tavo improvizacijoms, tik norėčiau, kad tą būtum padaręs geriau“, – Claire Underwood, pirmas sezonas, šešta serija.

„Kortų namelio“ mėgėjai, taip pat viešųjų ryšių specialistai, matyt, ryškiai atsimena Franko Underwoodo interviu apie švietimo įstatymą. Interviu buvo nepasiruošta, jis buvo išblaškytas, nereikalingai pompastiškas.

Jis netgi pasakė žodį „tuštinimasis“. Taigi, jeigu ketinate improvizuoti, žinokite, kad būtina turėti atsitraukimo planą, svarbiausią žinią. Raskite būdą ją pasakyti.

4. „Aš niekada nepriimu tokių svarbių sprendimų praėjus tiek daug laiko po saulėlydžio arba likus tiek daug laiko iki aušros“, – Frankas Underwoodas, pirmas sezonas, pirma serija.

Įsivaizduokite, kad jau vėlu ir jūs rašote kalbos juodraštį, strategiją arba dėliojate interviu gaires. Prieš nuspausdami „siųsti“, palikite darbą ramybėje bent trumpam, perskaitykite jį, kai būsite žvalesnis, prie rytinio kavos puodelio.

5. „Jei tau nepatinka, kaip yra padengtas stalas, apversk jį“, – Frankas Underwoodas, antras sezonas, antra serija.

Jeigu jums nepatinka, kaip kažkas klostosi, pakeiskite tai.

Jeigu jums nepatinka strategija, pranešimas ar pan., paskambinkite kolegoms, kuriais galite pasitikėti, ir pasitarkite. Aptarkite idėjas, kurios dar nebuvo svarstytos, net ir pačias netikėčiausias.

6. „Jeigu mes niekada nepadarytume dalykų, kurių neturime daryti, niekada gerai nesijaustumėme dėl dalykų, kuriuos turime padaryti“, – Frankas Undierwoodas, antras sezonas, ketvirta serija.

Viešųjų ryšių profesionaliai taip pat daro klaidų. Iš jų yra reikalaujama greitai priimti sprendimus, ir kartais intuicija, patirtis nuvilia. Klaida lieka su žmogumi. Ji leidžia įvertinti savo sprendimus, stebėti, kaip keitiesi, mokytis.

«

»

Kiti pranešimai

2009-11-18

Laikas pamiršti apdulkėjusius skeletus ir suakmenėjusius pėdsakus

Daugiau nei prieš dešimtmetį Tim Haines sumanė sukurti stebuklą. Jis įkvėpė gyvybę priešistorinėms ... Skaityti daugiau →

2013-09-12

Kokius namus sugrįžę perka emigrantai?

Palikdami Lietuvą emigrantai dažniausiai dar tik turi svajonę uždirbtus pinigus investuoti į nekilnojamąjį ... Skaityti daugiau →

2011-11-10

Į Lietuvos rinką žengia visiškai nauja prekių pirkimo ir pardavimo sistema

Visuomenėje vis plačiau diskutuojant apie keletą metų didėjusią, o pastaruoju metu aukštumas pasiekusią ... Skaityti daugiau →

2018-07-18

Europinėje ekspedicijoje dalyvavę lietuviai finišą pasiekė prikaupę pilnas kišenes nuotykių

Gamtai neabejingi lietuviai Haroldas Juknevičius ir Saulius Striponis vos prieš keletą dienų grįžo ... Skaityti daugiau →

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku ×