arrow-up.svg moon.svg

Ačiū, kad nerūkote!

Naujienų portale „BBC.com“ pranešama, kad pasyvus rūkymas didina riziką pagimdyti negyvą kūdikį. Tyrimas, kurį atliko Notingemo universiteto mokslininkai, konstatavo, kad pasyvus rūkymas riziką pagimdyti negyvą kūdikį padidina 23%, o turintį fizinių defektų – 13%. Tokį neigiamą poveikį gali sukelti buvimas šalia rūkančiųjų – tereikia, kad per dieną šalia nėščios moters būtų surūkyta 10 cigarečių. Statistika šiurpinanti, todėl Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, Valstybinis psichikos sveikatos centras ir Visuomenės sveikatos biurai kviečia visus gegužės 31 d. ištarti „Ačiū, kad nerūkote“.

Gegužės 31 d. pasaulis švenčia dieną be tabako. Pernai Lietuvoje visuomenės dėmesio susilaukusi akcija „Gėlė vietoj cigaretės“ tęsia savo žygį ir šiemet ketina nerūkantiems padėkoti, kad nerūko, o žalingą įprotį turintiems – kad neteršia oro, kuriuo kvėpuojame. Praeiviams bus įteikiamos gyvos gėlės, rūkantieji paskatinami atsisakyti šio įpročio ir sprendimą priimti tą pačią akimirką – tiesiog sustojus gatvėje ir išmetus paskutinę nuorūką.

„Pasyvus rūkymas kasmet pražudo daugiau kaip pusę milijono žmonių. Pasyviai rūkančioms moterims kyla pavojus pagimdyti negyvus, silpnesnius, mažesnius kūdikius. 200 tūkstančių pasyvaus rūkymo aukų yra vaikai, kuriems pakenkė rūkantys namiškiai… Statistika iš tiesų sukrečianti, todėl akcijos metu norime atkreipti dėmesį į tai, kad rūkymas kenkia ne tik rūkaliams, bet ir šalia jų esantiems“, – tvirtino akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“ organizatoriai.

Apie pasyvaus rūkymo žalą susimąstyti savo šeimos narius kvies ir moksleiviai, įteikdami jiems popierines gėles. Padedant visuomenės sveikatos biurams, bus išdalinta apie 10 000 popierinių gėlių. Jos bus dalinamos įvairiose kaimo, miesto įstaigose, prekybos centruose ir kitose viešose erdvėse, raginant suaugusiuosius susimąstyti apie didžiulę pasyvaus rūkymo žalą vaikams.

Akcija „Gėlė vietoj cigaretės“ vyks gegužės 31 d. Vilniuje (Gedimino per.), Kaune (Laisvės al.) ir Šiauliuose (Vilniaus g.). Popierinės gėlės bus dalinamos Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Panevėžio miestų ir Jonavos, Ukmergės, Šilalės, Pakruojo, Šakių, Vilkaviškio, Kėdainių, Rokiškio ir kitų rajonų mokyklose, įvairiose įstaigose bei viešosiose erdvėse.

Akciją organizuoja Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, Valstybinis psichikos pagalbos centras. Akcijos partneris — Visuomenės sveikatos biurai. Akcijos mecenatas — EXsmoker.lt

«

»

Kiti pranešimai

2010-05-31

Sutarčių suma — per 20 mln. Lt

Šių metų gegužės mėnesį akcinė bendrovė „Požeminiai darbai“ pasirašė penkias šilumos tiekimo ir vandentvarkos objektų statybos… Plačiau

2014-02-03

2014 –ųjų WRC sezono naujienos

Iki Pasaulio ralio čempionato (WRC) Lietuvoje liko mažiau nei 5 mėnesiai. Tuo tarpu Monte Karle triumfavo… Plačiau

2011-01-27

„Facebook” – fenomenalus ar tik vienas iš daugelio?

„Facebook”. Turbūt šiandien nerastume aktyviai internetu besinaudojančio žmogaus, kuris nežinotų, kas tai. Teigiama, kad „Facebook“ yra… Plačiau

2015-03-12

Ateities lyderis. Kaip jį atpažinti?

Nelengva būti lyderiu, kuris turi pastebėti ir ugdyti jo aplinkoje dirbančius talentingus žmones. Labai dažnai organizacijos… Plačiau

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sutinku